Wariograf – jakie reakcje psychofizjologiczne możemy zarejestrować za jego pomocą?

Wariograf – jakie reakcje psychofizjologiczne możemy zarejestrować za jego pomocą?

Wariograf z dnia na dzień zyskuje na popularności i to nie dlatego, że jest bardzo często pokazywany w filmach lub serialach amerykańskich, tylko dlatego, że ma w sobie ogromny potencjał. O czym dokładnie mowa? Wariograf jest https://www.wariograf.com.pl/lublin w stanie wychwycić i zarejestrować reakcje psychofizjologiczne zachodzące w organizmie osoby poddawanej badaniu.

Wariograf – co powinnyśmy o nim wiedzieć?

Wariograf występujący również pod nazwą poligrafu oraz wykrywacza kłamstw jest urządzeniem, które znalazło uznanie w wielu dziedzinach. To dzięki niemu można wykrywać oszustów, niewiernych małżonków, złodziej, jak również przeprowadzać skuteczniejszą rekrutację, czy usprawnić procesy sądowe. To jednak dopiero początek tego, co ma do zaoferowania wariograf. To niepozorne urządzenie zostało tak zaprojektowane, by można było wykrywać i rejestrować reakcje organizmu na bodźce, którymi są zadawane pytania. Możliwe jest to dzięki specjalnym czujnikom, które umieszcza się w poszczególnych partiach ciała badanej osoby, jak również odpowiedniemu zestawowi pytań, które stanowią jeden z ważniejszych elementów skutecznego badania. Zadanie badanego jest banalnie proste, na zadawane pytania należy odpowiadać tak lub nie. Jednak to nie stanowi reguły, coraz częściej można spotkać się, z tym że w badaniu wykorzystywane są obrazy, co oznacza, że badany nawet nie musi nic mówić. Jego organizmu wyśle odpowiednie sygnały do urządzenia, gdy tylko pojawi się na obrazach coś dla niego istotnego.

Wariograf a rejestracja reakcji psychofizjologicznych organizmu

Jakie reakcje psychofizjologiczne da się zarejestrować za pomocą wariografu? Jak już wspomnieliśmy, wykrywacz kłamstw jest wyposażony w kilka czujników. Pierwszy z nich to ciśnieniomierz, który rejestruje takie parametry jak puls oraz ciśnienie krwi. Inny czujnik występuje w postaci gumowych pasów, za których pośrednictwem można zarejestrować tempo oddechu. Ostatni czujnik to metalowe nakładki, które są w stanie monitorować przewodnictwo elektroniczne skóry, czyli najprościej mówiąc potliwość.

Dodaj komentarz