Na czym polega leczenie chrapania? Zabiegi na chrapanie w Impladent

 

Chrapanie to nieprzyjemna dolegliwość prowadząca bardzo często do bezdechów sennych, gwałtownego wybudzania się a także dyskomfortu osób w naszym otoczeniu. Do najpoważniejszych zagrożeń wynikających z chrapania należą jednak: nadciśnienie oraz zwiększone ryzyko zawału czy też niedotlenienia mózgu. Chrapanie, wbrew pozorom, może być więc czynnikiem mającym bardzo duży wpływ na kondycję naszego zdrowia a także samopoczucia. Osoby borykające się z tym problemem powinny poznać zabiegi na chrapanie oraz sposoby jego leczenia.

 

Leczenie chrapania to nie przeciwdziałanie jego objawom

 

Chrapanie nie jest w żadnym rozumieniu schorzeniem, ale raczej jego objawem. Leczenie chrapania polega więc na wyeliminowaniu jego przyczyny a w efekcie pozwala na jego zanik i spokojny sen. Jakie mogą być więc przyczyny chrapania? Jedną z podstawowych jest budowa anatomiczna szyi, w wyniku której mężczyźni chrapią donośniej niż kobiety – szczególnie duże znaczenie odgrywa ona w przypadku osób zmagających się z otyłością. Wśród innych przyczyn, dla których co poniektórzy potrzebują leczenia chrapania, wymienić należy chociażby przerost migdałków, obrzęk małżowin nosowych, krzywa przegroda nosowa a także przerost nasady języka. W zależności od źródła problemu obierane są różne sposoby leczenia chrapania. 

 

Chrapanie – leczenie przy użyciu pomp lub aparatu

 

Leczenie chrapania poprzez aparaty lub pompy jest po pierwsze niezbyt komfortowym rozwiązaniem a po drugie sprawdza się przede wszystkim w przypadku schorzeń układu oddychania. Leczenie chrapania przy użyciu takiego sprzętu medycznego niesie również za sobą koszty – wymagana jest bowiem inwestycja tak w urządzenia medyczne, jak i niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania akcesoria. Z pewnością do zalet tych metod należy jednak stuprocentowa pewność, że organizm nie będzie narażony na bezdech, ponieważ tak pompa, jak i aparat wpływają na regulację przepływu powietrza. Pompa rozpręża zwężone gardło, natomiast aparat zmusza właściwe ułożenie żuchwy, dzięki czemu zapobiega trudnościom w nabieraniu powietrza podczas snu.

 

Laserowe usuwanie chrapania – innowacyjna metoda 

 

W przypadku gdy przyczyną chrapania są nieprawidłowości w budowie anatomicznej takie jak wcześniej wspomniane przerosty lub obrzęki migdałków, języka czy też małżowin nosowych, znana jest dużo skuteczniejsza metoda leczenia, którą jest laserowe usuwanie chrapania. Laserowe zabiegi na chrapanie mają na celu odparowanie nadmiaru tkanek w jamie ustnej przy wykorzystaniu lasera diodowego kontaktowego. Użycie zaawansowanej technologii sprawia, że laserowe usuwanie chrapania oraz wykonywane przy jej zastosowaniu zabiegi na chrapanie są bezpiecznym i efektywnym rozwiązaniem problemu. Znane są różne metody, które umożliwiają laserowe usuwanie chrapania – wiele z nich oferuje klinika stomatologiczna Impladent.

 

Zabiegi na chrapanie przy użyciu lasera w klinice Impladent

 

Klinika stomatologiczna Impladent specjalizuje się nie tylko w dbaniu o wygląd i zdrowie zębów ale również zabiegach związanych z chirurgią szczękową czy też właśnie laserowych zabiegach przeciwdziałających chrapaniu. W ofercie kliniki Impladent dostępne są różne zabiegi na chrapanie, które pozwalają na dopasowanie najskuteczniejszego rozwiązania do generującej chrapanie przyczyny. Impladent proponuje Państwu nie tylko zabiegi lecznicze ale również, przede wszystkim, kompleksową diagnostykę. Zapoznaj się z ofertą Impladent na stronie https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/leczenie-chrapania/ i ciesz się spokojnym snem!

Dodaj komentarz