Jakie wybrać zabiegi w leczeniu schorzeń ciała?

Głównym powodem odwiedzania gabinetów medycyny estetycznej jest poprawa urody, odmłodzenie i poprawa kondycji skóry. Jednak nie są to jedyne powody odwiedzania tego typu gabinetów. Często w swojej ofercie proponują również zabiegi poprawiające kondycję ciała i oferujące zabiegi lecznicze na różne schorzenia. Jakie zabiegi lecznicze na ciało klienci wybierają najczęściej?

Lecznicze zabiegi na ciało w gabinecie medycyny estetycznej

Do najczęściej wybieranych zabiegów leczniczych schorzenia ciała należą zabiegi fizjoterapeutyczne takie jak masaże, terapie manualne czy drenaże limfatyczne. Jednym z popularniejszych zabiegów wybieranych przez klientów jest również presoterapia.

Presoterapia to zabieg mający na celu poprawę krążenia krwi i limfy. Wykonuje się go w specjalnych rękawach ubieranych na stopy, uda, brzuch i ramiona. Presoterapia to masaż uciskowy, który polega na napływie powietrza do rękawów i uciskaniu poszczególnych partii ciała, co wpływa na układ krążenia. W wyniku zabiegu dochodzi do ucisku naczyń krwionośnych i limfatycznych przez co pobudzone zostaje krążenie krwi i limfy, organizm jest lepiej dotleniony i usprawniają się procesy metaboliczne.

Efektem zabiegów presoterapii jest głównie usunięcie nadmiaru wody z organizmu, redukcja obrzęków, uczucia ciężkości nóg, redukcja cellulitu głównie wodnego, poprawa jędrności skóry, lepsze dotlenienie skóry.

Innym chętnie wybieranym zabiegiem zaczerpniętym z medycyny wschodu jest akupunktura. Jest to zabieg polegający na nakłuwaniu specjalnymi igłami punktów na ciele zwanych akupunkturowymi. W wyniku nakłuwania właściwych punktów można osiągnąć efekt redukcji migreny, bólu głowy, chorób kręgosłupa, zaburzeń nerwowych, chorób zwyrodnienia stawów, jak również bólu nieznanego pochodzenia. Zabiegi akupunktury znalazły również zastosowanie w leczeniu uzależnień. Zabiegi akupunktury często uzupełniane są o masaż bańkami czy stawianiem baniek.

Sprawdź: Akupunktura, Warszawa RosaMed Clinic

Dodaj komentarz