Endoprotetyka stawu biodrowego

O endoprotezoplastyce stawu biodrowego

Endoprotezy stawu biodrowego, zwane również operacją LASIK, są stosowane od wielu lat w leczeniu wielu powszechnych chorób oczu, w tym jaskry. W większości przypadków endoprotezy wykonywane są na kończynach dolnych, chociaż biorcy kończyn górnych również mogą skorzystać z leczenia. Jednak endoprotezy nie są dla każdego; Twój lekarz oceni Twoje obecne zdrowie, styl życia i potrzeby w zakresie pielęgnacji oczu. Endoprotetyka, która jest medycznym terminem na zaopatrzenie wewnątrzżylne, które są wszczepiane w celu powstrzymania ich przed poruszaniem się i zakłócaniem widzenia, są zwykle umieszczane pod skórą.

Endoproteza stawu biodrowego może być odpowiednia, jeśli odczuwasz utratę ruchomości, problem ze stabilnością stawu lub jeśli lekarz powiedział Ci, że staw biodrowy jest nieodwracalnie uszkodzony i nie można go samodzielnie naprawić. W cięższych przypadkach endoprotezy stawu biodrowego mogą być konieczne, ale zazwyczaj są one zarezerwowane dla osób, które już cierpiały z powodu poważnych problemów ze wzrokiem lub tych, u których ruchomość stawów jest ograniczona tylko do niektórych ruchów.

Endoprotezy stawu biodrowego są najczęściej stosowane w leczeniu jaskry. Większość pacjentów jest leczonych z powodu jaskry za pomocą operacji laserowej. Jednak chirurgia laserowa jest również stosowana do korygowania wielu innych schorzeń upośledzających wzrok, w tym zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej i jaskry. Pacjenci z jaskrą często wymagają obu operacji, aby uzyskać pełną korekcję wzroku. Niektóre osoby odczuwają minimalną poprawę wzroku po operacji, więc jeśli powiedziano ci, że twój wzrok jest upośledzony, warto poddać się drugiej operacji, aby zobaczyć pełny sukces.

Endoprotezy stawu biodrowego mogą być również stosowane w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, innej choroby, która wpływa na stawy, a także w wielu innych stanach upośledzających wzrok, takich jak nadwzroczność, zapalenie presciopii i starczowzroczność. W przypadku endoprotez stawu biodrowego chirurg wprowadza nowe urządzenie przez górną część stawu biodrowego do kości.

Pacjenci, którzy otrzymują implanty wewnątrzżylne biodra, zazwyczaj nie odczuwają dyskomfortu ani ograniczeń w wykonywaniu ruchów, chociaż początkowo mogą wystąpić niewielkie ograniczenia ruchu w jednym lub kilku stawach biodrowych. Po kilku tygodniach te ograniczenia zwykle zmniejszają się i pacjent może z niewielkimi trudnościami powrócić do normalnego, aktywnego użytkowania stawu.

Większość pacjentów zgłasza pewien ból bezpośrednio po operacji,

ale ból ten zmniejsza się z czasem i na ogół nie wymaga leczenia ani nadzoru. Przez kilka tygodni pacjent będzie musiał nosić specjalne szyny i inne elementy podtrzymujące. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w sprawie możliwości leczenia bólu, zwłaszcza leczenia bólu pooperacyjnego.

Początkowy okres rekonwalescencji po https://dobry-ortopeda.warszawa.pl/endoproteza-biodra/ operacji może być bardzo trudny, szczególnie dla pacjentów, którzy w przeszłości przeszli rozległą operację kolana. Twój lekarz może zalecić leki przeciwbólowe lub fizjoterapię, aby złagodzić ból i ułatwić wchodzenie i schodzenie po schodach, trzymanie pióra i chodzenie.

Endoprotetyka stawu biodrowego jest bardzo bezpieczna dla większości pacjentów, a większości powikłań można uniknąć, podejmując kroki w celu ich uniknięcia. Jeśli poczujesz ból, koniecznie poszukaj pomocy doraźnej, aby uniknąć dalszych komplikacji.

Dobrym pomysłem jest również omówienie swoich obaw z lekarzem pierwszego kontaktu lub okulistą na wypadek wystąpienia jakichkolwiek nietypowych objawów lub nietypowego krwawienia. Dokładna kontrola u specjalisty, takiego jak specjalista od jaskry, może również pomóc w wykluczeniu innych problemów z oczami lub poważnych podstawowych chorób oczu.

W wielu przypadkach wymianę stawu biodrowego można przeprowadzić w mniej niż sześć godzin, w zależności od rodzaju wykonywanej operacji. Być może będziesz musiał nosić szynę przez kilka dni po operacji, a także specjalne okulary, aby chronić oczy podczas rekonwalescencji, ale z czasem twój wzrok powinien się stopniowo poprawiać.

W niektórych przypadkach endoprotezę można umieścić za stawem biodrowym zamiast przez górną część stawu, dzięki czemu istnieje bardziej ograniczona szansa na wypchnięcie i wypadnięcie implantu w trakcie operacji. Po zakończeniu operacji możliwe jest zdjęcie szyny i zaprzestanie noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.

Chociaż osiągnięcie poziomu poprawy wzroku, który obiecuje endoproteza, zajmuje dużo czasu, możliwe jest dokonanie znacznej poprawy. Istnieje wiele powodów, dla których dana osoba może zdecydować się na tę procedurę, w tym problemy z równowagą, trudności w noszeniu okularów lub konieczność ustawienia kąta otwartego oczu, aby uzyskać lepszy sen.

Dodaj komentarz