Wyeliminuj ból pleców za pomocą tych prostych wskazówek

Bardzo częstym urazem, który dotyka w dzisiejszych czasach wiele osób, jest ból pleców lub wszelkie powiązane z nim urazy pleców.

Te urazy kręgosłupa zdarzają się bez względu na to, czy siedzisz codziennie przy biurku, czy podnosisz ciężkie przedmioty. Oto kilka rad, których należy przestrzegać, jeśli unikniesz bólu pleców i poradzisz sobie z nim.

Natychmiastowa wizyta u lekarza z powodu ostrego urazu kręgosłupa może być trudna, a większość ludzi będzie miała trudności z siedzeniem lub leżeniem. Ta pozycja obniża napięcie występujące w mięśniach i ścięgnach od pleców w dół przez nogi.

Aby ustalić, jak ciężkie są urazy pleców i nie dopuścić do ich dalszego zranienia, dobrym pomysłem jest zrelaksowanie się przez kilka dni po wystąpieniu bólu. Jeśli nie odczuwasz już bólu po odpoczynku przez kilka dni, możesz założyć, że jest to niewielki uraz. Jeśli poziom bólu wzrośnie lub w ogóle się nie zmieni, idź do lekarza, aby dowiedzieć się, jakie są problemy i jak można je leczyć. Odpoczynek dłuższy niż dwa dni nie tylko nie rozwiąże problemu, więc w tym przypadku wyrządzasz więcej szkody niż pożytku.

Jeśli doświadczasz urazów kręgosłupa, kręgarz może pomóc złagodzić ból, regularnie odwiedzaj kręgarza, gdy odczuwasz ból. Regularne wizyty u kręgarza mogą pomóc w rozwiązaniu tych drobnych problemów, zanim spadną one w bardziej poważne obrażenia.

Podnoszenie rzeczy, które są zbyt daleko od ciebie, jest zwykle wynikiem lenistwa i ograniczeń czasowych. Ludzie często wybierają te skróty, które mogą prowadzić do katastrofy. Musisz stać bliżej rzeczy, które znajdują się zbyt daleko od ciebie i że robisz rzeczy we właściwy sposób.

Możesz chronić swoje plecy, gdy musisz usiąść przy biurku, po prostu spacerując w przerwach.

Stres związany z bólem pleców jeszcze bardziej go skomplikuje. Musisz nauczyć się, jak odpowiednio się rozluźnić, aby nie zwiększyć szansy na skurcze mięśni.

Musisz schudnąć, jeśli nosisz jakieś dodatkowe. Dodatkowa waga może zmienić środek twojego ciała. Ta waga może obciążyć dolną część pleców i ostatecznie może przerodzić się w przewlekły ból pleców w dolnej części pleców.

Niektóre warunki, w których wyniki paraliżu można naprawić za pomocą niektórych form operacji, w zależności od przypadku i ciężkości stanu. Istnieją również inne problemy z plecami, które można poprawić poprzez operację.

Unikaj bólu pleców podczas karmienia piersią, upewniając się, że właściwie siedzisz na krześle zamiast na kanapie. Pozycja, w której trzymasz swoje ciało podczas karmienia piersią, może powodować ból pleców lub skurcze, jeśli będziesz właściwie siedzieć. Ustaw poduszkę lub podkładkę za sobą.

Picie kawy może pomóc w łagodzeniu przewlekłego bólu pleców. Ostatnie badania wykazały, że kofeina blokuje substancję chemiczną o nazwie adenozyna. Ta substancja chemiczna powoduje sztywność, więc jeśli pijesz kawę z kofeiną, pomagasz mięśniom pleców rozciągać się, co zapobiega bólowi.

Upewnij się, że siedzisz prosto. Zła postawa będzie obciążać kręgosłup i otaczające tkanki. Jeśli musisz siedzieć przez dłuższy czas w pracy lub z innych powodów, upewnij się, że masz wygodne, wspierające krzesło. Siedzenie na piłkach do ćwiczeń może pomóc ci poprawić postawę i utrzymać silne plecy.

Urazy pleców i ból pleców mogą być naprawdę poważnymi problemami. Jeśli nie potraktujesz go odpowiednio, mogą wystąpić trwałe niekorzystne konsekwencje. Osoba może bardzo trudno wyzdrowieć z silnego bólu pleców, więc kluczem jest zapobieganie. Musisz zrozumieć, jak leczyć ból pleców, aby uniknąć pogorszenia stanu. Wskazówki i porady podane w tym artykule mogą pomóc w zapobieganiu bólom kręgosłupa i zarządzaniu nim, abyś mógł zachować wysoką jakość życia.

Dodaj komentarz