Neurolog z Warszawy

Porady neurologiczne są coraz częściej potrzebne wielu osobą.

Ze względu na to bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedniego specjalistę, który zajmie się naszymi problemami zdrowotnymi.

Neurolog zajmuje się leczeniem chorób układu nerwowego.

W zakresie jego badań jest ośrodkowy układ nerwowy, czyli mózg oraz rdzeń kręgowy. Często ten specjalista jest wsparciem dla lekarza psychiatry, ponieważ również zajmuje się zmianami zachodzącymi w mózgu. Dodatkowo bada on również obwodowy układ nerwowy, czyli połączenie narządów i mięśni z ośrodkowym układem nerwowym. U tego specjalisty będzie można wykonać tomografię komputerową, rezonans magnetyczny czy tomografię emisyjną. Ze względu na tryb życia ludzi, często wiele osób skarży się na bóle kręgosłupa. Długa praca przy komputerze czy nadmierny wysiłek fizyczny z pewnością spowodują takie dolegliwości. Wtedy najprawdopodobniej zostaniemy skierowani do neurologa, który odpowiednio nas przebada.

Podczas pierwszej wizyty neurolog Warszawa na samym początku przeprowadza z pacjentem wywiad. Dzięki niemu lekarz zapozna się z naszymi dolegliwościami i stanem zdrowia. Później zostanie wykonane badanie. Jakie ono będzie, zależy od tego z czym się kierujemy do tego lekarza. Jeśli jest to wizyta kontrolna, najprawdopodobniej wykonane zostanie badanie odruchów fizjologicznych, np.: stukanie młoteczkiem w kolano itp. Jeśli zwracamy się z konkretnym problemem zdrowotnym, specjalista może wykonać badania, dzięki którym potwierdzi się dana dolegliwość. Bardzo często neurolog będzie chciał sprawdzić, jak chodzimy czy mówimy. Dzięki tym badaniom można określić, z jakimi problemami boryka się pacjent.  Czasami, aby potwierdzić diagnozę, trzeba będzie wykonać dodatkowe badania.

Odpowiedni neurolog może zdiagnozować bardzo wiele chorób np.: problemy z rwą kulszową, padaczkę, stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona,  chorobę Alzheimera, udar mózgu w mózgu, różnorodne bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które mogą towarzyszyć pacjentowi.

Dodaj komentarz