Na jakie wkładki ortopedyczne się zdecydować?

Zastosowanie wkładek ortopedycznych to nie tylko sytuacja, gdy konieczne jest korygowanie ustawienia stóp. Wkładki ortopedyczne są w stanie zapewnić również zwiększenie komfortu poruszania się poprzez wspieranie pracy kręgosłupa, czy kolan. Pozwala to ograniczyć zarówno rozwijanie się chorób stóp, ale również wad postawy.

Korzystanie z odpowiednio dopasowanych wkładek ortopedycznych pozwala zmniejszyć lub ograniczyć ból stóp. Jednak wkładki są w stanie zapewnić również ograniczenie problemów związanych z bólami kolan czy kręgosłupa. Podstawowym zastosowaniem wkładek ortopedycznych jest korygowanie wad postawy oraz leczenie schorzeń ortopedycznych. Jeśli chce się właściwie dopasować wkładki warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą w gabinecie podologicznym. Przeprowadzenie badania stóp pozwala właściwie dopasować wkładki do stóp oraz określonych problemów zdrowotnych. Przy wybieraniu wkładek można skorzystać również z doradztwa w sklepach rehabilitacyjnych.

Wkładki standardowe czy na miarę?

Nie zawsze możliwe jest skorzystanie ze standardowych, gotowych już wkładek ortopedycznych. Jeśli wkładki muszą być dopasowane do większych wad stóp wówczas niezbędny jest zakup wkładek realizowanych na zamówienie. Przy wykonywaniu takich wkładek trzeba wcześniej zrealizować wycisk stopy. Na tej podstawie w zakładach czy niektórych sklepach rehabilitacyjnych mogą być wykonane indywidualnie dopasowane wkładki. Jednak większość wad nie jest duża, więc można pozyskać dopasowane, ale gotowe wkladki ortopedyczne warszawa.

Wkładki ortopedyczne a profilaktyczne

Jeśli chce się zwiększyć komfort chodzenia można zdecydować się na wkładki profilaktyczne. Tego typu wkładki mogą sprawdzić się również przy drobnych wadach stóp, gdyż pozwalają nieznacznie poprawić ustawienie stóp. Natomiast wkładki ortopedyczne pozwalają na skuteczne korygowanie układu kostnego. Pozwala to na korygowanie w wad stóp u dzieci i młodzieży. U osób dorosłych wkładki są w stanie zmniejszyć obciążenia nóg, a jednocześnie są w stanie ograniczyć bóle kręgosłupa wynikające ze złej postawy.

Dodaj komentarz