Na czym polega profesjonalna obsługa pacjentów w placówce medycznej?  

 

Rozwijający się rynek prywatnych ośrodków zdrowia prowadzi do coraz to większej konkurencji o względy pacjenta. Placówki te otwierane są w dobrych lokalizacjach, a personel w nich pracujący to specjaliści z najwyższej półki. Nierzadko znajdują się tam również nowoczesne sprzęty. Jednakże pacjenci przyzwyczajają się szybko do wysokich standardów i czasem powyższe nie wystarcza, aby zaspokoić ich potrzeby. Aby prowadzona placówka mogła wyróżniać się na rynku usług medycznych musi wprowadzić do swoich działań innowacyjne metody. Istotne jest również działanie zgodne z RODO, ponieważ odzyskiwanie danych dla centrum medycznego może być długim procesem.

Emocjonalny pacjent

Na decyzję o wyborze placówki, do której uda się pacjent wpływa wiele czynników. Mają one jednak wspólne mianownik, a mianowicie emocje pacjenta. To właśnie dzięki emocjom pacjent nabiera zaufania do wybranej placówki lub je traci. pozyskując zaufanie jednego pacjenta jednocześnie pozyskujemy kilkunastu potencjalnych innych klientów. Potwierdzają to między innymi badania prowadzone przez niezależne firmy. Czynnikami na które pacjenci najczęściej zwracają uwagę są zaangażowanie personelu, jego profesjonalne podejście, komunikacja z pacjentem, a także życzliwość. Pacjenci domagają się odpowiedniego traktowania od każdej osoby, z którą mają kontakt w placówce. Każda rozmowa, dzięki której umawia się na wizytę, poprzez personel medyczny wykonujący zabiegi, a na kadrze zarządzającej skończywszy.

Bardzo niepożądanymi cechami u osób pracujących w centrum medycznym jest bierna postawa, niecierpliwość, wyniosłość czy dystans w kontakcie z pacjentem. Wszelkie takie tego typu zachowania powodują, że pacjent jest niezadowolony z wizyty w centrum medycznym. Niestety po takim traktowaniu nawet najlepsza obsługa personelu medycznego nie zrekompensuje niezadowolenia. Istnieje ryzyko, że taki pacjent nie wróci już do ośrodka zdrowia.

Jak zarządzać doświadczeniami?

Najlepszym sposobem na to by zatrzymać pacjenta w ośrodku zdrowia należy zaserwować mu doświadczenia na miarę jego potrzeb i pragnień. Musi on mieć również pewność ochrony swoich danych, ponieważ proces odzyskiwanie danych dla centrum medycznego może być długim procesem. Można nazwać taki zabieg zarządzanie doświadczeniami pacjenta. To coś więcej niż jedynie właściwa obsługa pacjenta. Można to nazwać systemem funkcjonowania danej placówki na wszystkich poziomach i obszarach. skupienie na pacjencie oraz jego potrzebach musi dotyczyć każdego pracownika centrum medycznego kropka od recepcjonistki do zarządzającego każde musi być skoncentrowany na zapewnieniu odpowiedniego dobrego samopoczucia pacjenta. Uświadomienie pracowników jak wielki wpływ na dobre postrzeganie placówki przez pacjenta mają właśnie relacje z nim jest bardzo ważne.

Zadowolony pacjent.

Funkcjonowanie placówki medycznej w dużej mierze opiera się o pracę z ludźmi a przede wszystkim dla ludzi. Jej głównym zadaniem jest pomaganie innym dbanie o nich a także zaspokajanie ich podstawowych potrzeb. Kiedy sami wybieramy się do takiego miejsca również oczekujemy, że inni będą traktować nas w sposób jaki tego oczekujemy.

Dodaj komentarz