Jak trwale schudnąć? Kilka praktycznych porad

 

Kiedy chcemy schudnąć, często się spieszymy. Zbyt szybka utrata wagi prowadzi jednak do niedoborów żywieniowych lub słynnego efektu jo-jo. Zniechęcamy się i podejmujemy ryzyko dla naszego zdrowia. Jak więc schudnąć trwale, jednocześnie szanując swoje ciało?

Szybka utrata wagi: uważaj na niebezpieczeństwo

Kiedy masz kompleks na punkcie swojej wagi, kuszące jest stosowanie diety, która obiecuje, że szybko schudniesz. Jednak te „cudowne” diety są nie tylko szkodliwe dla zdrowia, ale prowadzą wprost do efektu jo-jo.

Z nimi, można uzyskać wagę z powrotem tak szybko, jak straciłeś go. Jest to naturalna reakcja organizmu na zbyt szybkie ograniczenie jedzenia. Aby się chronić, nasz organizm stara się nie dopuścić do utraty zapasów tłuszczu. Organizm produkuje wtedy więcej greliny – hormonu głodu – i mniej leptyny – hormonu sytości.

Krótko mówiąc, po zbyt drastycznej diecie często trudno jest poczuć się sytym i pojawia się coraz większy głód. Utrata wagi jest więc efemeryczna. Najgorszą rzeczą w zbyt szybkiej utracie wagi jest to, że utracony tłuszcz jest następnie odzyskiwany, ale niekoniecznie mięśnie.

Ciało i morale poważnie uszkodzone

Utrata wagi szybko jest nie tylko zła opcja na pobyt szczupły w dłuższej perspektywie. Jest to również zagrożenie dla zdrowia.

Po pierwsze, zbyt rygorystyczna dieta prowadzi do niedoborów żywieniowych. Może to prowadzić do chronicznego zmęczenia, utraty mięśni, ryzyka urazów i osłabienia układu odpornościowego.

Po drugie, mówi się, że efekt jo-jo ma negatywny wpływ na nasze serce. Zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, wpływając na nasz metabolizm, wysokie ciśnienie krwi i cholesterol. Zbyt drastyczne diety uszkadzają również nasze jelita.

Wreszcie, niedobory wywołane przez te diety i obsesję na punkcie utraty wagi są często odpowiedzialne za depresję. Ale także bulimia lub anorexia nervosa (chęć schudnięcia, nawet jeśli jest się szczupłym).

Ćwiczenia na odchudzanie

Aby schudnąć skutecznie i trwale bez szkody dla organizmu, nie ma żadnego sekretu. Musisz stosować zrównoważoną dietę i ruszać się. Aby to zrobić, nie ma potrzeby inwestować w drogie maszyny, które sprawiają, że masz nadzieję, że schudnąć bez wysiłku. Musisz spalać kalorie!

Na początek, robienie jak największej ilości rzeczy na piechotę (chodzenie do pracy, na zakupy, itp.) jest doskonałym sposobem na schudnięcie.

Następnie ćwicz codzienne ćwiczenia, takie jak skakanie na skakance, wchodzenie po schodach czy podskoki. Do najskuteczniejszych ćwiczeń na odchudzanie należy trening kombinacyjny.

Ćwiczenie siłowe i aerobowe, polega na zgięciu nóg, położeniu rąk na ziemi, a następnie wyrzuceniu stóp do tyłu z wyprostowanymi nogami i rękami. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej z podskokiem ze złączonymi stopami i wyprostem. Wiadomo, że ten trening również udoskonala sylwetkę, ale globalnie to właśnie połączenie ćwiczeń cardio i mięśniowych jest zalecane.

Sprawdziła się również metoda tabata: intensywne treningi dzielone, które można łatwo wykonać za pomocą aplikacji w telefonie!

Oczywiście, nie należy unikać klasycznego sportu. Ważny jest również wymiar przyjemnościowy. Jeśli lubisz tańczyć lub jeździć na rowerze, zrób to. Jeśli jednak Twoja nadwaga nie pozwala Ci na podjęcie wysiłku bez wyrządzenia sobie krzywdy, zacznij od zmiany diety.

Schudnąć stosując zbilansowaną dietę?

Jeśli jest to rzeczywiście możliwe, aby schudnąć przez równoważenie menu (z mniej tłuszczu, więcej błonnika i białka), to jest preferowane, aby być w towarzystwie do ustanowienia diety.

Po pierwsze, aby uniknąć niedoborów żywieniowych i efektu jo-jo. Wtedy, ponieważ każdy ma inne potrzeby w zależności od stylu życia, stanu zdrowia i morfologii. Ideałem jest wezwanie dietetyka, aby skonfigurować zrównoważone menu, które odpowiada Tobie. To pozwoli Ci schudnąć na dłuższą metę, nie robiąc sobie krzywdy. Dbaj o siebie!

 

Dodaj komentarz