Jak skutecznie dbać o odzież medyczną?

 

Praca w branży medycznej wymaga szczególnego dbania o odzież, która jest narażona na kontakt ze wszelkiego rodzaju bakteriami i wirusami, czynnikami chemicznymi i biologicznymi. Jak należy dbać o uniform medyczny, by służył przez długi czas i był idealnie czysty? Dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Jak należy prać odzież medyczną?

Niezależnie od tego, czy jest to odzież medyczna damska, czy odzież medyczna męska, należy przestrzegać kilku zasad, by zawsze wyglądała profesjonalnie. Gdy pierzemy uniform w domu, należy pamiętać, by oddzielić go od prywatnej, osobistej garderoby. Tak więc zarówno bluza medyczna, spodnie medyczne, maseczka ochronna wielokrotnego użytku, jak i każda pozostała część stroju nie może mieć styczności z innymi ubraniami. Dzięki temu zostanie ograniczone rozprzestrzenianie się zarazków. Należy posortować części stroju według koloru i prać razem tylko te o podobnych odcieniach. Te w ciemnych kolorach obrócić na lewą stronę, zanim włoży się je do bębna. Aby nie zniszczyć ubrań, które często wymagają prania w wysokiej temperaturze, takiej jak 60, czy 90 stopni Celsjusza, konieczne jest  stosowanie się do wytycznych zawartych na metce. Ponadto do prania należy używać profesjonalnych preparatów, które skutecznie ją wypiorą i zdezynfekują, usuwając wszystkie bakterie i mikroorganizmy.

Prasowanie odzieży medycznej

Najlepszym rozwiązaniem jest rozpocząć prasowanie, gdy ubranie jest jeszcze nieco wilgotne. Łatwiej wtedy będzie rozprasować trudno dostępne miejsca, czy zagniecenia. Gdy na uniformie znajduje się wyhaftowane logo, najlepiej to miejsce przełożyć na lewą stronę, by go w żaden sposób nie uszkodzić. Dzięki prasowaniu odzież medyczna nie tylko wygląda profesjonalnie i schludnie, ale jest dodatkowo po raz kolejny dezynfekowana. Dlatego nawet wtedy, gdy mundurek nie jest wygnieciony, zaleca się jego prasowanie w celu usunięcia wszystkich zarazków. Należy również pamiętać o regularnym czyszczeniu stopki żelazka wilgotną szmatką i jego odkamienianiu, by nie pozostawiało żadnych śladów na materiale.

Jak ją przechowywać?

Prawidłowe przechowywanie odzieży jest tak samo istotne, jak jej pranie, czy prasowanie. Wskazane jest, by trzymać ją w specjalnych pokrowcach na ubrania, które uchronią ją przed molami, kurzem i roztoczami. Idealnym rozwiązaniem jest również wydzielenie odrębnego miejsca w szafie, by nie stykała się z naszą osobistą garderobą.

Odzież kupiona na https://www.medhoodie.pl jest wykonana z wiskozy, poliestru i elastanu, dzięki czemu jest trwała i wygodna.

Przestrzegając tych kilku zasad, odzież medyczna pozostanie na dłuższy czas zadbana i będzie cieszyła się dobrą jakością. Zagwarantuje to  profesjonalny wygląd, który w branży medycznej jest szczególnie ważny i oczekiwany przez pacjentów.

Dodaj komentarz