fot. Czy istnieją jakieś szybkie domowe sposoby na przeczyszczenie ?

Domowe sposoby na przeczyszczenie

Domowe sposoby na przeczyszczenie – co wziąć albo zjeść ?

Wszystek z nas ceni sobie czasem pofolgować z jedzeniem- i nie tworzy w ostatnim nic złego! W rezultacie dla zachowania…

Każdy z nas ceni sobie czasem pofolgować z jedzeniem- również nie bierze w niniejszym nic złego! W celu dla zachowania równowagi powinniśmy z okresu do czasu dać sobie na niskie odstępstwo od naturalnej diety. Fastfoody i ciasteczka sprzyjają jednak powstawaniu zaparć, które potrafią spędzić sen z powiek. Jak sobie spośród nimi łatwo poradzić?

Co zjeść na przeczyszczenie? Śliwki!

Komunikuje się, że najlepiej konsultują się stare, wielkie z wielu lat metody. A tak jest i w obecnym przypadku! Osławione swym pobudzającym układ pokarmowy działaniem suszone śliwki zawierają:

znaczną ilość błonnika (w 100g produktu aż 10g), który pomaga perystaltykę jelit
w skórze dostaje się sorbitol usprawniający rozwój dobrych bakterii jelitowych
Jeśli więc jesteś problem z wypróżnieniem, sięgnij po chwila suszonych śliwek.

Zjedz i inne produkty
Mimo, że w zwykłej diecie powinniśmy postawić raczej na warzywa niż owoce, gdyż te, oprócz wielu witamin, zawierają niestety także dużo cukru, w

fot. Czy istnieją jakieś szybkie domowe sposoby na przeczyszczenie ?
fot. Czy istnieją jakieś szybkie domowe sposoby na przeczyszczenie ?

sukcesie zaparć są dużo interesującym rozwiązaniem. Ich sekret to błonnik. Wybierz truskawki, gruszki lub kiwi.

Jak zaparcia to… kiszonki
Jeśli naszły cię zaparcia, na twoim talerzu powinny zagościć produkty kiszone. W własnych domach typowe są przede każdym:

kapusta kiszona
ogórki kiszone
Obecnie rozprzestrzenia się moda na kiszenie, tak naprawdę, czego tylko sobie życzysz. Szczególnie popularne stawały się kiszone buraki oraz marchewki. Warzywa poddane procesowi fermentacji zyskują naturalne probiotyki, konieczne do ważnej pracy jelit.

Stary, ale dobry rozwiązanie na przeczyszczenie, czyli nabiał

Na zaparcia skuteczne są również fermentowane produkty mleczne, takie jak: kefir, maślanka czy jogurt. Są one źródłem korzystnych bakterii, które wesprą nam pozbyć się zbędnych produktów z jelit.

Natychmiastowe przeczyszczenie = kawa
Chociaż wśród dużo kobiet decyduje poranny rytuał na rozbudzenie, sprawdzi się też jako sposób w zatwardzeniu. Kiedy napój dołącza do żołądka, tworzona jest gastryna- hormon pobudzający perystaltykę układu pokarmowego. Kawę najlepiej spożyć na czczo, również przed śniadaniem.

Swój ćwicz na zaparcia- siemię lniane

Te niskie ziarenka potrafią zdziałać cuda. Dzięki zawartości błonnika, przyśpieszą działanie jelit i spowodują szybką randkę w toalecie. 2 łyżeczki

fot. Pamiętaj, środki przeczyszczające to natychmiastowe działanie ale i ostateczność
fot. Pamiętaj, środki przeczyszczające to natychmiastowe działanie ale i ostateczność

zmielonych ziaren lnu zalej wrzątkiem i przykryj talerzykiem. Parz, aż do osiągnięcia konsystencji kisielu. Wtedy napój jest przekonany do użytkowania.

Król ostropest plamisty
Jeden z najsilniejszych materiałów na poprawienie czytania to ostropest plamisty. Poprawia on wątrobę, jaka potrafi istnieć narzucona przez polskie żywieniowe grzeszki. Możemy napić się naparu z obecnej rośliny lub wybrać suplementy w tabletkach.

Ruch to idea!
Nie od dziś wiadomo, że mała aktywność fizyczna powoduje wiele problemów zdrowotnych. Szybki spacer, lekkie biegi oraz kilka skłonów wspomogą jelita i ułatwią wypróżnienie.

Moc olejku rycynowego
Olejki oczywiste są ze znajomych wszechstronnych właściwości. Zaczynają je głównie kobiety dla poprawy urody i zdrowia. Jest on pomocny dodatkowo w zaparciach, ponieważ pobudza enzymy z trzustki, co powoduje do dobrego podrażnienia naszych jelit, motywując je do rzeczy. Może natomiast powodować określone produkty uboczne takie jak ból brzucha lub nudności. Jeżeli zależysz wypróbować tę drogę, aby pozbyć się zalegającej w jelitach masy, zażyj od 1 do 2 łyżek olejku. Efektów spodziewaj się po ok. 6h od zażycia.

Środki przeczyszczające jako ostateczność
Pewną drogą na zaparcia są leki przeczyszczające. Wizyta w łazience dokonuje się na jakiś 6h po ich przyjęciu, co jest natomiast czasem przybliżonym również umie się on odpowiedzi w relacji z danego środka. Odpowiedzialne są one w budowie tabletek lub kropelek. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ przy zbyt częstym stosowaniu potrafią osłabić naturalna pracę układu pokarmowego i sprawić do wielu braków w systemie.

Najszybsza recepta na przeczyszczenie – lewatywa

Sposobem, przez niektórych uznawanym za kilka bardziej delikatny, lecz równie pewnym jest lewatywa. Potrzebuje ona jednak większego zainteresowania. Musimy udać się do apteki, aby zakupić specjalny zestaw wiążący się z: końcówki do lewatywy, wężyka oraz worku na płyn. Cały sposób możemy stworzyć w domowym zaciszu. Miejmy jednak, iż nie jest on pomocny dla każdego także panie z różnymi chorobami układu pokarmowego powinny upewnić się, czy mogą powodować takie prace.

Cali etapem miewamy kłopoty z wypróżnianiem. Powinniśmy choć na co dzień starać się pytać o to, co jemy i łączyć się mało ważnych zasad:

Wspominajmy o wodzie!
Poprawia ona tworzenie stolca, będzie on dysponował silniejszą do wydalenia konsystencję. Wypijajmy nawet do 3 litrów wody dziennie.

Zrezygnujmy z białego pieczywa oraz słodyczy
Oprócz znikomych wartości odżywczych są niewielką ilość błonnika, co na zapewne nie ułatwi nam w zaparciach.

Dobre bakterie dla jelit
Ich źródłem niech będą kiszonki, z czasu do czasu możemy skorzystać po jogurty, kefiry.

Nie przejadajmy się i jedzmy powoli
Dla dobrego trawienia ważne jest jedzenie posiłku do momentu, aż poczujemy się nasyceni. Wielu z nas je za i często zbyt szybko, co prowadzi co problemów.

Dodaj komentarz