Co to są leki OTC?

Leki otc możesz również dostać w sklepie Produkty Bonifraterskie. Są to produkty bez recepty. Możesz je stosować do leczenia łagodnych schorzeń oraz niegroźnych chorób.

Jakie leki należą do grupy leków OTC?

W grupie produktów OTC na pewno znajdują się leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Są to objawy, które w prosty sposób możesz sam zdiagnozować. I właśnie przy takich objawach, masz możliwość stosowania tego rodzaju elementów asortymentu ze sklepu online. Na pewno pomogą Ci one na kaszel, alergię, katar, grypę, chorobę lokomocyjną. Co więcej zadziałają również na dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Leki OTC mają łagodne działanie. Jednak nie możesz podchodzić do brania tych leków lekkomyślnie. Może się zdarzyć, że produkt OTC wywoła skutek uboczny lub jakąś niepożądaną reakcję. Z tego też względu należy koniecznie przeczytać ulotkę przed wzięciem lekarstwa. Jeśli jest jakieś przeciwwskazanie, które rozpoznasz u siebie, nie możesz wziąć leku.

Czy lek OTC, to to samo, co suplement diety?

Oczywiście, że nie. Przede wszystkim suplementy diety nie leczą chorób. Leki OTC umożliwiają samoleczenie. Działanie preparatów OTC jest lecznicze. Natomiast suplement diety uzupełnia niedobory witamin i minerałów. Przeciwwskazania do brania leków bez recepty? Na ulotce zawsze są jasno określone ewentualne działania niepożądane, które wystąpiły u innych osób. Na pewno dzieci oraz kobiety w ciąży, powinny być bardzo ostrożne, co przyjmują. Należy również pamiętać, że leki OTC można brać przez 5 dni. Inaczej jeśli one nie działają, należy zgłosić się do lekarza. Czy tabletki bez recepty powodują uzależnienia? Preparaty OTC nie powodują uzależnienia. Większość leków bez recepty na pewno pomoże Ci przy łagodnych zaburzeniach zdrowotnych. Z pewnością takie produkty Ci nie pomogą, jeśli potrzebujesz specjalistycznej pomocy.

Bezpieczne przyjmowanie leków OTC

Produkty OTC powinny być przyjmowane bezpiecznie. Dlatego też przykładowo powinieneś przyjmować lek przez czas, który podany jest na ulotce informacyjnej. Musisz także kontrolować zażywania tego typu leków, aby przykładowo nie doszło do zatrucia. Pamiętaj również o dokładnym zapoznaniu się z przeciwwskazaniami.

Dodaj komentarz