Chirurg naczyniowy Warszawa

Różne rodzaje procedur, które może wykonać dobry chirurg naczyniowy

Wykwalifikowany chirurg naczyniowy wykonuje różnorodne operacje. Jest specjalistą w zakresie operacji krążenia tętniczego, które bierze udział w prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego serca. Wyszkolony chirurg naczyniowy zwykle wykonuje więcej niż tylko operacje chirurgiczne. W rzeczywistości chirurg naczyniowy podejmuje o wiele więcej zadań!

Chirurdzy naczyniowi upewniają się, że pacjenci z poważnymi problemami naczyniowymi znają i w pełni rozumieją ich alternatywy. Krótko mówiąc, mają umiejętności wykonywania zabiegów inwazyjnych, ale dodatkowo przyjmują również szerokie grono pacjentów, którzy nie potrzebują tak ekstremalnych zabiegów medycznych. Poniższe akapity przedstawiają tylko kilka rodzajów zabiegów, które może wykonać wykwalifikowany chirurg naczyniowy.

Bypass serca jest jednym z najczęściej wykonywanych operacji naczyniowych. Ta procedura obejmuje otwarcie tętnicy lub żyły, aby można było wykonać nowe naczynie. To nowe naczynie jest większe i silniejsze niż stare i będzie przenosić więcej krwi do serca. Aby wykonać tego rodzaju operację, chirurg sercowo-naczyniowy musi najpierw wykonać małe nacięcie w ciele pacjenta, które zwykle wykonuje się wokół klatki piersiowej, aby umożliwić założenie cewnika. Po założeniu rozcina się żyłę i tętnicę.

Następnie chirurg wykonuje duże nacięcie w ścianie tętnicy i zaczyna tworzyć nowy otwór. Jedną z zalet tego rodzaju operacji jest to, że pacjenci mogą przejść na dietę i otrzymywać leki w oczekiwaniu na operację. Niektórzy pacjenci mogą nawet od razu wrócić do pracy. Ale dla innych operacja może w ogóle nie być opcją.

Pacjenci poddawani tego typu zabiegom zazwyczaj odczuwają ból podczas procesu rekonwalescencji. Można im podawać leki przeciwbólowe, aby uśmierzyć ból, a podczas leczenia pacjent będzie musiał przyjmować specjalne suplementy diety. W przypadku problemu https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/opinie/ lekarz prawdopodobnie zleci dalsze zabiegi naprawy lub wymiany tętnicy lub żyły uszkodzonej podczas zabiegu. W niektórych przypadkach lekarz może wymagać całkowitej naprawy tętnicy lub żyły, co może doprowadzić do poważnego zawału serca.

Innym ważnym zabiegiem naczyniowym wykonywanym przez chirurga naczyniowego są przezskórne interwencje wieńcowe. W takim przypadku stosuje się specjalistyczną procedurę medyczną w celu otwarcia naczyń krwionośnych wewnątrz tętnic w celu ich usunięcia. W ten sposób lekarz może pomóc pacjentom, którzy mają zablokowane tętnice i zapobiec dalszym uszkodzeniom. Jest to bardziej inwazyjna procedura, która może spowodować poważne szkody, jeśli zostanie wykonana nieprawidłowo, dlatego zazwyczaj jest wykonywana tylko u tych pacjentów, którzy nie mogą mieć na nich innych operacji.

Przezskórna interwencja wieńcowa (PCI) polega na wprowadzeniu cewnika balonowego do tętnicy i usunięciu płytki nazębnej, która utknęła między wyściółką ścian tętnic. Ta procedura może być stosowana u osób z miażdżycą lub innymi poważnymi chorobami serca, które nie reagują dobrze na standardowe procedury. Czasami procedura może być wykorzystana do naprawy zablokowanych tętnic. Ponieważ do tego zabiegu zamiast rurki używany jest cewnik balonikowy, istnieje większe prawdopodobieństwo uszkodzenia tętnicy i żyły podczas zabiegu.

Operacja wymiany zastawki serca to kolejna operacja, którą może wykonać chirurg naczyniowy. Ta procedura jest również znana jako angioplastyka i jest wykonywana, gdy stwierdza się zwężenie tętnicy. Podczas tej procedury chirurg usuwa dotkniętą tętnicę i próbuje ją naprawić, a nawet ewentualnie wymienić.

Dodaj komentarz